Популярне

Ставлення українців до вікової дискримінації на ринку праці

Під час вибору роботи пошукач очікує, що його будуть оцінювати виключно за професійними і діловими якостями. Але, водночас, понад 80% опитаних зазначають, що зіштовхувалися з випадками, коли одним із ключових критеріїв прийому на роботу був вік. Як ставляться українці до дискримінації за віком, яка заборонена законодавством, дізнавався Міжнародний кадровий портал hh.ua.

Кожен другий «білий комірець» стверджує, що знає випадки, коли близькі або знайомі не могли працевлаштуватися через невідповідність свого віку вакантній посаді. В основному це стосується людей передпенсійного віку. Кожен двадцятий респондент зазначив, що зустрічає вікову дискримінацію серед знайомих старшого віку, які вже після виходу на пенсію не проти попрацювати. Водночас, кожен п’ятий респондент стверджує, що його знайомі, які щойно закінчили ВНЗ, не можуть влаштуватися на роботу через брак досвіду.
Традиційно вважають, що частіше питання вікової дискримінації стосується людей старшого віку. Але дані проведеного опитування свідчать про те, що проблема пошуку роботи є не менш значущою і для молоді. Як правило, молоді спеціалісти зіштовхуються з тим, коли роботодавець хоче знайти молодого, але досвідченого співробітника, який непогано знається на останніх новинках технологічного процесу і добре розбирається у суміжних сферах діяльності. Диплом не головне: що треба, щоб знайти роботу?
Кожен другий респондент негативно ставиться до існування вікової дискримінації. Українці підкреслюють, що ключовим показником прийому співробітника на роботу повинна бути оцінка рівня кваліфікацій пошукача. Також третина респондентів негативно ставляться до дискримінації, тому що вважають, що це прояв соціальної нерівності й утискання прав громадян України. Лише 2% ставляться до проявів дискримінації за віком на ринку праці позитивно і вважають, що таким чином компанія формує згуртований колектив однодумців.
 Враховуючи дані, які були отримані в результаті опитування, можна зробити висновок про те, що українці не підтримують дискримінацію і порушення прав людини, а вікову дискримінацію засуджують як один із видів соціальної дискримінації.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в січні 2017 року. В опитуванні взяли участь 805 респондентів із різних регіонів України.
 

Бізнес

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією