Популярне

Різдвяний подарунок — у інтернеті з’явився запис першого українського «Щедрика»!

Справжній подарунок для всіх українців до Різдва та Новорічних Свят — перший запис «Щедрика» Миколи Леонтовича тепер можна послухати у інтернеті!

У інтернеті з’явилось відео, на якому звучить перший запис «Щедрика», написаного українським композитором Миколою Леонтовичем  ще у 1901 році. Цей «Щедрик» став найпопулярнішою різдвяною композицією у всьому світі, його співають багатьма мовами та люблять майже скрізь. Але мало хто знає, що цей «Щедрик» вперше заспівав «на запис» Український національний хор під керівництвом Олександра Кошиця. Запис був зроблений в Нью-Йорку в 1922 році.

З моменту написання до 1921 року Леонтович створив п’ять версій свого «Щедрика», але саме версія 1916 року задовольнила композитора цілком. Її він дозволив виконати хору Київського Університету.

«Щедрик» Леонтовича миттєво поширився світом, а його ім’я стало відомим. Далі ця пісня почала жити своїм життям — її співали та переробляли усі!

У жовтні 1921 року «Щедрика» зіграли у Карнеґі-Хол в Нью-Йорку. В 1936 році була створена американська, дуже поширена версія «Carol of the Bells», яку, до речі, написав американський композитор українського походження Пітер Вільховський.

 Насолоджуємось разом:

Ткаченко Юлія
Всі статті автора

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією