Популярне

Чорна горошина

Якось лікар, коментуючи ситуацію із появою кліщів та можливістю поширення небезпечних захворювань (енцефаліту, хвороби Лайма, марсельної лихоманки), сказав: «Знаєте, вони (кліщі, тобто), коли насмокчуться крові, то стають такими великими — завбільшки з горошину».   

В. Токай

Якось лікар, коментуючи ситуацію із появою кліщів та можливістю поширення небезпечних захворювань (енцефаліту, хвороби Лайма, марсельної лихоманки), сказав: «Знаєте, вони (кліщі, тобто), коли насмокчуться крові, то стають такими великими — завбільшки з горошину». 
Голодні кліщі дуже маленькі, майже, як макові зернятка. Тому їх можна не помітити, коли прогулюєтеся парком чи десь попід деревами. Комахи не одразу присмоктуються до людини — вони можуть затриматися на одязі, поступово прибираючись крізь волокна тканини до шкіри, а вже там помандрувати у пошуках зручного місця «годівлі». Відомо, що кліщі кусають за вухом, на шиї, у паху, на згинах рук і ніг. Тому при відчутті, що до вас хтось «причепився» без дозволу, оглядайте саме ці місця.
Кліщі масово з’являються при настанні теплої погоди. Ідеальні умови для їхнього активного розмноження і життя — температура до 26°С і висока вологість повітря. Це, правда, не означає, що в такі моменти кліщами кишить вся природа. В Україні є зони підвищеної активності кліщів. Їх виділило Міністерство охорони здоров’я і рекомендує, в разі відвідин цих місць, зробити щеплення. Це Крим (Сімферопольський, Судацький, Білогірський, Бахчисарайський, Алуштинський, Кіровський, Красногвардійський райони; Велика Ялта, бухта Ласпі Севастопольського району), Волинська (Ратнівський, Рожищенський, Ковельський, Ківерцівський, Старовижівський, Камінь-Каширський райони, м. Луцьк, м. Ковель), Львівська (Яворівський район) та Одеська (м. Балта) області. В інших областях кліщі теж чатують на людей, тому занадто не розслабляйтеся, якщо ви живете в Тернополі чи Тернопільській області.
Ідучи відпочивати на природу, одягніть світлий, прилягаючий до тіла, із довгими рукавами костюм, не збудьте захистити голову, а відкриті ділянки спеціалісти рекомендують змастити засобами для відлякування кліщів. Пам’ятайте — комахи відчувають тепло людини за 10-15 метрів. При виявленні кліщика на тілі не панікуйте: змастіть його олією і намагайтеся повільно його видалити. Після цього одразу зверніться до лікаря. Наразі бережіть себе і будьте здоровими.

Здоров`я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією