Популярне

У кишечнику є мозок

Американський вчений Міхаель Гершон доводить, що окрім головного та спинного мозку є ще третій й знаходиться він…у кишечнику! Внаслідок цього дослідження, уся розумова діяльність людини тепер під великим сумнівом.

За даними видання LaStampa, учений відомий далеко за межами Америки. Він є одним із зачинателів нової медичної дисципліни – нейроастроентерології, очолює відділення анатомії й клітинної біології в Колумбійському університеті, а також постійно шукає нові методики щодо вивчення та дослідження організму людини.
Для виведеної ним теорії доказами слугували певні захворювання: виразка, розлади кишечника й навіть депресія. Професор дослідив, що організм реагує на них як у головному мозку, так і в кишечнику. Окрім того, мабуть кожному відоме те відчуття, коли від сильного хвилювання починає боліти живіт, або перед іспитом «смокче» в шлунку?
Гершон, на відміну від усіх попередніх вчених, стверджує, що головний мозок та відкритий ним «кишковий» мозок є абсолютно незалежними один від одного, але перебувають у постійній взаємодії. На відміну від своїх вчених-попередників, які відстоювали ідею опозиції мозку з усім тілом, американець доводить, що нервова система кишечника – це не просто сукупність нервових клітин, до яких надходить імпульс з центральної нервової системи, а особлива мережа, що здатна автономно виконувати надскладні дії в організмі. Окрім того в ході експериментів було встановлено, що кишечник людини працює навіть тоді, коли немає зв’язку з головним або спинним мозком. В його основі лежать нейронні ланцюжки, протеїни та нейропередатчики.
Міхаель Гершон запевняє, що еволюція людини змусила головний мозок дещо розслабитися. Замість того, щоб управляти величезною кількістю нервових клітин, він перенаправляє цю роботу до відповідних центрів, що розташовані в контрольних зонах. Тепер не дивно, чому шлунок завжди знає, як реагувати на ту чи іншу ситуацію: чи то повноцінна ситна вечеря, чи то дієта, під час якої потрібно активізувати правильні ензими, щоб отримати поживні для організму речовини.

Ольга Рогацька
Всі статті автора

Здоров`я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією