Популярне

Як реагувати на перше кохання сина чи доньки

Любов завжди приходить тоді, коли її найменше очікуєш. У дорослому житті така раптовість має свої приємні моменти, але що робити, коли вона несподівано прийшла не до Вас, а до Вашої дитини?

Перше, що потрібно знати – ніякої паніки! Не намагайтеся лізти зі своїми порадами чи по-всякому відговорювати дитину. Пам’ятайте: її почуття зараз важливіші, ніж обранець, до якого вони направлені.
Кохання може підстерегти Вашу дитину будь-де і незалежно в якому віці: садочок, школа, гурток і т.д. Ви, мабуть, й себе пам’ятаєте. Зміни в дитині, викликані першим коханням, будуть помітні одразу: блиск в очах, постійна посмішка, замріяний погляд… Незалежно від того, скільки чаду років – це хвилюючі переживання, до яких потрібно віднестися дуже серйозно. У період закоханості дитина дуже чуттєва, уразлива, навіть необережним словом можна ранити її на все життя. Тому забудьте про фрази «він тобі не пара», «він нам не подобається», «скільки їх у тебе ще буде!», «це пройде». Будьте тактовними, а також наберіться терпіння, бо тепер дуже часто прийдеться бути опорою, підтримкою та жилеткою для сліз. Не нехтуйте такими моментами, саме зараз настав той час, коли можна прекрасно налагодити свої стосунки з дитиною, підвищити рівень довіри, щоб у неї була можливість сміливо ділитися із Вами власними переживаннями.
Станьте для дитини другом, часто проводьте задушевні бесіди, розповідайте що добре, а що погано. Навіть якщо ви вперше знайдете в тумбочці чи кишені у сина гумовий засіб контрацепції – не панікуйте і тим більше не робіть скандалу. По-перше, Ваша дитина свідомо відноситься до інтимної близькості, захищаючи себе від захворювань та небажаної вагітності, по-друге – вона виросла, а те, що, можливо, непомітно  – тільки Ваш огріх.
Якщо малюку 6-8 років, то він ще не знає, як завоювати увагу обранця, як реагувати на його компліменти чи смикання за косички. Це доволі ускладнює життя дитині, робить її розгубленою. В такому випадку батьки мають підштовхнути до дій: «не бійся, запроси на танець», «не бійся, поділися цукеркою». Знайдіть тактовну пораду, але не звинувачуйте дитину, наприклад ,«ти що, не мужик!?».
Якщо дитина в молодшому шкільному віці страждає від сором’язливості та розгубленості, пам’ятайте, що найкращий метод зближення у дітей – це гра. Відведіть її на один гурток, запропонуйте якесь заняття, тоді бар’єр зникне. Проте з підлітками такий номер не пройде: там уже немає дотикового бар’єру, та й ігри інші, часом з такими пристрастями, що батьки змушені пити заспокійливі ліки, а згодом давати їх своїм дітям, переконуючи, що життя на розриві стосунків не закінчується. Якщо дитина все ж розповіла Вам про свою любов, то найбільшою помилкою буде фраза «про яку любов у твоєму віці ти говориш!». Поставтеся до дитячого признання серйозно, виправдайте її  довіру. І ніколи не діліться такими новинами з родичами чи друзями, мовляв «а ми тут закохалися…». Нехай це буде Ваша з чином або донькою особиста таємниця.
 

Ольга Рогацька
Всі статті автора

7+Я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією