Популярне

Як поєднати сім’ю і роботу: поради психолога

Чи доводилося вам коли-небудь мучитись совістю через те, що ви занадто любите свою роботу і віддаєте їй багато часу? Якщо так, то ця стаття саме для вас. Як любити свою роботу, в той момент не забуваючи про найдорожче – свою сім’ю? Спробуємо розібратися разом.

Відчуття провини приходить до вас час від часу: коли бачите, приходячи з роботи, ображені очі дітей або гору невимитого посуду; коли не можете потрапити  до дитини на свято; коли чоловік (чи його мама) говорять, що вас складно застати вдома і можна було б більше приділяти увагу сім’ї.
У такі моменти ви  згадуєте і недоварені супи, і неузяті лікарняні, нетривалі  із-за втоми важливі розмови, порушені обіцянки, відпустку, проведену з телефоном в руках (тому що вони там на роботі без вас «як без рук»).
Один з виходів, який часто знаходять жінки в подібній ситуації -  намагання встигнути все і відразу.
Але спроби одним оком дивитися за дітьми, а іншим - в комп’ютер, швидко стомлюють. І частенько ви виявляєтеся малоефективними і в тій, і в іншій ролі. Суп пересолений, в звіті повно друкарських помилок, нерви напружені. В результаті отримуємо переобтяженого співробітника і засмикану домогосподарку в одному флаконі.
Як правильно грати «на два фронти»? Тут мені хотілося б відразу розділити два абсолютно різних типи відношення до роботи: людина може бути закохана у свою роботу, що називається "За покликанням", а може ходити туди в якості компенсації і втішливого призу. І ті, і інші запросто можуть стати трудоголіками, тобто витрачати на роботу значно більше часу, чим хотілося б їх близьким, але мотиви тут абсолютно різні. Ті люди, для яких робота - це винятково спосіб заробляти,  запросто можуть змінити професію, якщо грошей бракуватиме. А ось закохані у свою справу професіонали - ні. У цьому різниця, як на мене. Що ж робити, аби в робочій сфері та особистому житті запанувала гармонія?
1. По-перше, оберіть власні пріоритети. Ваш час має бути розподілений досить чітко: скільки і коли ви на роботі  і час для дітей та сім’ї. Коли ви на роботі, близькі мають турбувати вас лише при форс-мажорних обставинах. Коли ви із сім’єю, про роботу забувайте зовсім.
2. По-друге, потрібно розуміти, що будь-які претензії з приводу того, що "ти проводиш зі мною занадто мало часу" зазвичай торкаються, насправді, зовсім не кількості, а якості його проведення. Є велика різниця між "бути поруч" і "бути разом". Тому навчіться  кожен момент бути в одній ролі і тільки в ній. Коли ви на сімейному пікніку або дитячому святі не відповідайте на робочі дзвінки і не дивіться в гаджети.
3. І по-третє, перестаньте, нарешті, реагувати на провокації і слухняно посипати голову попелом кожного разу, коли хтось захоче вам сказати, що ви недостатньо хороша мати або, навпаки, не занадто старанний працівник. Як відомо, люди швидко звикають до хорошого. І якщо раніше ви приділяли своїм співробітникам (учням, клієнтам і так далі) надто багато свого часу і уваги, не могли відмовити тим, хто хотів вашої, допомоги або консультації, ці люди стали сприймати таку вашу поведінку як норму.
Які б не були поради, завжди притримуйтеся одного золотого правила: «Роботу ви можете змінити в будь-який час, а сім’я дається лише раз». Думаю, висновки вже і так зрозумілі…
 

Оксана Москалюк
Всі статті автора

Дім

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією