Популярне

Маріїнський палац

Маріїнський палац - пам'ятка архітектури ХVIII-ХIХ століть. Збудований в  стилі барокко. Будівництво палацу розпочалося у 1752 році за бажанням імператриці Єлизавети Петрівни, яка збиралася побудувати в Києві свою літню резиденцію.

Відразу ж після завершення Андріївської церкви приступили до зведення царських хоромів. За основу був узятий проект підмосковного Петровського палацу імператриці, який будував Бартоломео Растреллі. Втім, через смерть Єлизавети він був завершений лише в 1770 році. Перший кам'яний поверх вважався службовим (у лівому флігелі жила прислуга, в правом розміщувалися кухня, пекарня і кондитерська). Царських покоїв, що складаються з 28 кімнат, розміщувалися на другому дерев'яному поверсі. 

Втім, ні Катерина II, ні Павло I в них так і не пожили. Палац зробив своєю резиденцією генерал-губернатор Петро Румянцев. У 1812 році його відвели під лазарет для полонених французів, після чого знадобився серйозний ремонт. Але як тільки він був завершений, згорів другий поверх палацу. Тепер будівля не було придатне ні для чого, і в ньому розмістили казарму.

У 1835 році залишки палацу передали суспільно-оздоровчому закладу. У 1868 році Олександр II доручив відновити будову архітекторові Маєвському, але той не став шукати старі креслення, а спорудив (1870) новий палац за власним уяві, вдало скопіювавши особливості стилю Растреллі. У плануванні інтер'єрів і створенні саду брала участь імператриця Марія Олександрівна, на честь якої і був названий палац.

На сьогодні Маріїнський палац використовується для офіційних прийомів і самітів. Палац відкритий з травня по жовтень.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією